šářka podlenová

Na józe mě fascinuje, jak je propojená s běžným životem. Už mě zachránila v tolika situacích, že se ani nedají spočítat. Díky ní (a především dechu) můžete mít mj. pevnější a pružnější celé tělo (včetně kloubů, což je skvělá prevence úrazů), rychlejší metabolismus (zhubnete a zmenší se vám velikost oblečení), přirozenou detoxikaci, prokrvení celého organismu (včetně hlavy), lepší balance, zdravá a uvolněná záda bez bolesti, silnější imunitu, hormonální rovnováhu, otevřené kyčle a hrudník, pružné i pevné svaly pánevního dna, silný střed těla… Zároveň vám jóga úžasně pročistí hlavu, dodá energii, podpoří vaše sebevědomí (případně vás naučí větší pokory), pomůže vám se zklidnit a zastavit. Celkově budete mít pocit, že se vám lépe žije, že to ve vás všechno krásně proudí a máte větší chuť do života.

Šárka Podlenová

Musím přiznat, že když jsem poprvé někdy v pubertě slyšela o józe (klasické hathajóze), moc mě nenadchla. Představovala jsem si takové to - svého času hodně posměšné - „ooooooom“. Za pár let mě ale kamarádka vytáhla na powerjógu, která mě úplně dostala. Po první lekci jsem byla naprosto vyřízená, powerjóga se pro mě stala výzvou. Tehdy jsem ji považovala za určitý tělocvik, kdy se současně protáhnu, posílím a spálím kalorie. Dneska je to už zhruba 15 let. Za tu dobu jsem měla období, kdy jsem jógu praktikovala více nebo méně.

Posledních pár let se tomuto koníčku a psychohygieně věnuju poměrně intenzivně, proto jsem se rozhodla udělat si instruktorský kurz. Mám certifikát na powerjógu. Neustále se vzdělávám formou dalších kurzů, např. jinovou jógu, jógu pro děti aj. Myslím si ale, že nejlepším učitelem je samotná praxe (navštívila jsem desítky učitelů). Veškeré poznatky se snažím uplatňovat na svých lekcích jógy (více o nich najdete u popisu lekcí).

LEKCE SE ŠÁRKOU:

Scroll to Top