SM SYSTÉM

SM SYSTÉM opět po několika letech pravidelně ve Cvičce 🤗👍
✅ KDY?
od 1.6. 2023 pravidelně každý ČTVRTEK v 17:00 hod
✅ KDO LEKCI POVEDE?
Naše nová, ale svými znalostmi velmi zkušená lektorka🤗 (pro mnohé z Vás určitě známá osoba)🙂 - MUDr. Eva Stará
✅ CO JE SM SYSTÉM
- rehabilitační metoda, která se skládá ze souboru cviků se speciálními lany
- Díky tomuto cvičení aktivujete spirální svalové řetězce, které funkčně působí na stabilizaci a mobilizaci páteře.
- Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.
✅ KDO MŮŽE CVIČIT
Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní.
Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.
cvickaaaa
cvv
cvi
cvicka
Scroll to Top